Anëtari i bordit të KShC-së: Çelni sytë, nuk kanë kandidat më të përshtatshëm se unë

Profesori Seb Bytyqi është përzgjedhur nga ministria e Arsimit, për anëtarë të Bordit të Këshillit Shtetërorë të Cilësisë (KShC). Lidhur…

Asnjë hulumtim i thellë për dëmin në arsim gjatë pandemisë, ekspertët: Reformat të nevojshme

Ekspertët e arsimit thonë se nuk është bërë asnjë hulumtim apo analizë e thellë për të evidentuar më saktësisht humbjet…

Si duhet të veproj Kosova për të marrë antarësimin në INTERPOL, flet njohësi i çështjeve të sigurisë

Qeveria e re e Kosovës ka paraparë që për katër vitet e ardhshme do të synoj antarësimin e Kosovës në…

Durmishi i kundërpërgjigjet Haradinajt lidhur me deklarimet e tij për tenderin 44 milionësh

Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Mjedisit, Hysen Durmishi i është kundërpërgjigjur kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj lidhur me tenderin 44 milionësh…

LDK – Qeverisë Kurti: Sa ishit në opozitë trumbetonit për veriun e Kosovës, sot po paguani rrymën për serbët atje

Shkëmb Manaj i LDK-së në një konferencë për media duke folur për programin e Qeverisë, ka thënë se nuk është…