Johnson: Terroristët e 11 shtatorit nuk arritën të minojnë besimin e popujve në liri

Kryeminstri i Anglisë, Boris Johnson, tha se kërcënimi i terrorizmit mbeti, por njerëzit refuzuan të jetojnë jetën e tyre nga…

FSK-ja dhe ushtria amerikane nderojnë viktimat e 11 shtatorit

Në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 Shtatorit në ShBA, FSK së bashku me ushtrinë amerikane kanë mbajtur…

Kurti zbulon se si festonin gardianët serbë kur u sulmuan Kullat Binjake

Kryeministri Albin Kurti ka përkujtuar 20 vjetorin e sulmeve terroriste në kullat binjake në New York të ShBA-së. Ai përmes…

SHBA shënon 20 vjetorin e sulmeve të 11 Shtatorit

Presidenti amerikan Joe Biden ka kërkuar unitet në 20 vjetorin e sulmeve të 11 Shtatorit. Në një video të publikuar…

Faqet e para të gazetave ndërkombëtare pas 11 shtatorit 2001

Fotot dhe titujt në faqen e parë të gazetave në të gjithë botën raportuan sulmin në kullat binjake 20 vjet…

Nderohen viktimat e 11 shtatorit, ndezën qirinj para Obeliskut në oborrin e Qeverisë

Shoqata “Miqtë e Amerikës” ka organizuar një varg aktivitetesh në nderim të viktimave të 11 shtatorit në SHBA. Mëngjesin e…