Çfarë çmimesh do të jepen në finalen e Kupës së Botës?

Pas përcaktimit të kombëtares kampione, FIFA do të zgjedh edhe lojtarët më të spikatur të Kupës së Botës “Katar 2022”.…

Uellsi kërkon ndryshimin e emrit pas Kupës së Botës, kjo është arsyeja

Uellsi po shqyrton ndryshimin e emrit pas Kupës së Botës dhe tashmë ka zhvilluar diskutime me UEFA-n. Skuadra e Rob…

Kush ka më shumë paraqitje në histori të Kupës së Botës

Shumë lojtarë kanë mundësinë të luajnë në vetëm në një ose dy Kupa Botërore, ku shumica dërrmuese nuk shkojnë fare…

Shpjegohet se si ndikohet programi i Ligës së Kampionëve nga Kupa e Botës

Kupa e Botës 2022 do të nisë më 20 nëntor, ndërsa finalja do të zhvillohet pothuajse një muaj më vonë,…

Këto janë skuadrat që morën biletën për Kupën e Botës – Katar 2022

Kupa e Botës po merr formë dita-ditës për sa u përket skuadrave pjesëmarrëse në të. Deri më tani janë mësuar…

Stadiumi që do të presë finalen e Kupës së Botës në Katar është drejt përfundimit

“Lusail Stadium”, që do të jetë nikoqir i ceremonisë hapëse më 21 nëntor dhe finales së madhe në Kupën e…

Mësohen kundërshtarët potencialë të Chelseat në Kupën e Botës për Klube

Tifozët e Chelseat shpresojnë që klubi i tyre i zemrës ta fitojë trofeun e Kupës së Botës për Klube këtë…

Të premten hidhet shorti për playoff-in e Kupës së Botës

Gjithçka është gati për shortin që do të përcaktojë ndeshjet play-off për kualifikimin e ekipeve të fundit europiane që do të marrin…

“Katar 2022”: Tetë ndeshjet e fundit luhen sonte

Kampanjës kualifikuese të shteteve evropiane për Kupën e Botës ‘Katar 2022’ po i vije fundit mbrëmjen e sotme. Në program…

Hera e parë që kupa e botës mbahet në dimër, disa detaje për Botërorin e vitit të ardhshëm “Katar 2022

Franca është kampioni aktual pasi mundi Kroacinë 4-2 në finale për të fituar Kupën e Botës 2018 në Rusi, por…