Miratohet në parim Projektligji për Rininë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot janë duke mbajtur seancë me vazhdim të pikave nga seancat e tjera. Në mesin…

Dështon seanca e veçantë e Kuvendit, mungoi mazhoranca

Ka dështuar seanca e veçantë, ku në rend të ditës ishte miratimi i Deklaratës në mbështetje të Rezolutës së Parlamentit…

Vitia i fton deputetët ta votojnë propozim – amandamentin që lidhet me të drejtat e personave me aftësi të kufizuara

Seanca e parë e Kuvendit të Kosovës për ditën e enjte, e ka në pikë të rendit të ditës shqyrtimin…

Kusari-Lila: Serbia nuk ka ndryshuar, ka mbetur e Millosheviqit

Mimoza Kusari-Lila, shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, gjatë seancës së sotme të Kuvendit, ka thënë se sulmi i të…

Miratohet në lexim të dytë projektligji për parandalimin e dhunës në familje

Është miratuar në shqyrtim të dytë  Projektligji nr.08/L-185 për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna në familje, dhuna ndaj grave dhe…

Haradinaj: Dialogu dhe qeverisja në Kosovë janë në rrugë të gabuar, po i sjellin goditje Kosovës

Deputeti nga radhët e AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë seancës plenare, ka thënë se dialogu dhe qeverisja në Kosovë janë në…

Tensione, rrahje e mosmarrëveshje – Si ishte puna e Kuvendit për sesionin që lamë pas?

Kuvendi i Kosovës arriti t’i përmbushi vetëm 13% të planit legjislativ të vitit 2023, ajo që e karakterizoi kuvendin gjatë…

PDK: Do të angazhohemi që sa më parë vendi të shkojë në zgjedhje

Partia Demokratike e Kosovës, ka deklaruar se do të angazhohet fuqishëm që sa më parë vendi të shkojë në zgjedhje…

Në mungesë kuorumi, Kuvendi shkon në pushime verore

Kuvendi i Kosovës, nuk e ka mbajtur seancën e paraparë për sot. Në mungesë të kuorumit, nënkryetarja Saranda Bogujevci ka…

Ganimete Musliu zhvillon dy aksione në Kuvend

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka zhvilluar dy aksione në Kuvend. Si fillim ajo ka larguar shiritin…