Ministrat mungojnë në Kuvend, Hoti: Kjo seancë është maskaradë e llojit të vet

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të kuvendit e cila është paraparë për pyetje parlamentare ka pasur…

Sveçla dhe tre të deputetët deklarohen të pafajshëm për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Ministrit i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetët e Vetëvendosjes, Drita Millaku, Salih Zyba dhe Fitore Pacolli-Dalipi, janë…

Shtyhet mbledhja e kryesisë së Kuvendit, shkak mungesa e kuorumit

Është shtyrë mbledhja e kryesisë së kuvendit për shkak të mungesës së kuorumit. Mbledhja ishte paraparë të nisë në orën…

Konjufca: Një grup i deputetëve të mazhorancës s’po voton

Ka dështuar të votohet në parim i Projektligjit nr.08/L-207 për tekstet shkollore, për shkak se një grup i deputetëve të…

Kuvendi miraton Projektligjin për rregullat e trafikut rrugor

Kuvendi ka votuar pro Projekligjit për rregullat e trafikut rrugor. Me 61 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, kuvendi…

Lista Serbe bojkoton Kuvendin, por jo pagat

Pas gjashtë muajsh, dhjetë deputetët serbë shfaqen për disa minuta në seancën e Kuvendit të Kosovës, që të mos u…

Sot mblidhet Kuvendi, marrëveshjet ndërkombëtare sërish para deputetëve

Kuvendi i Kosovës sot (e enjte) do të mbajë dy seanca plenare. Në një se seancë plenare të veçantë, e…

Kuvendi mban tri seanca këtë javë

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka njoftuar se këtë javë, kuvendi do të mbajë tri seanca parlamentare.…

Deputetët e Listës Serbe largohen nga seanca menjëherë pasi nënshkruan për prezencë

Deputetët e Listës Serbe, u paraqitën në seancën e sotme në Kuvend, për herë të parë pas më shumë se…

Kuvendi s’e miraton rezolutën për anulimin e vendimit për shtrenjtimin e çmimit dhe faturimit aktual të rrymës

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar rezolutën në lidhje me çmimin dhe faturimin aktual të energjisë elektrike për konsumatorët.…