Muhaxheri jep detaje në lidhje me mbledhjen e LDK-së: Po finalizohet programi Qeverisës i fitores

Lidhja Demokratike e Kosovës, po vazhdon ditën e dytë të mbledhjes me akterët kryesorë të partisë për finalizimin e programit…

Zgjedhjet e LDK-së në Vushtrri, Avdiu: Mbarëvajtja e tyre ishte shumë e rëndë

Sekretari i degës së LDK-së në Vushtrri, Avdi Avdiu, ka bërë të ditur se sot ka nisur procesi i zgjedhjeve…

Zgjedhjet e LDK-së në Vushtrri ‘manipulohen’, Avdiu: Muhaxheri e dëshiron Tahirin kryetar në mënyrë klandestine

Në Vushtrri ka nis sot procesi i zgjedhjeve në degën e LDK-së, por që nga sekretari i kësaj partie Avdi…

LDK: Politika e jashtme ka stagnuar, videot me Zelenskyn për t’i hedhur hi syve

Kryetarja e Komisionit parlamentar për Integrime Evropiane, Rrezarta Krasniqi thotë se kryeministri Albin Kurti para se të shkojë në takime…

LDK kërkon dorëheqjen e Ministres Nagavci

Kryetarja e Forumit të Gruas të LDK-së, Jehona Lushaku-Sadriu, ka thënë se LDK-ja kërkon që Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci,…

LDK: Dorëheqja për ministren nuk mjafton, duhet të largohet nga ai vend dhe të jep përgjegjësi para organeve të rendit

Lidhja Demokratike e Kosovë,s po vlerëson se në rastin me rezerva shtetërore, ku dyshohet se ka keqpërdorime, janë të përfshirë…

Aksioni i policisë për aferën e rezervave shtetërore: PDK dhe LDK mbajnë konferencë njëra pas tjetrës

Partia Demokratike e Kosovës, dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, kanë thirrur konferenca për media pas aksionit të policisë për aferën…

LDK propozon krijimin e një komisioni hetimor për rezervat shtetërore të Kurtit (VIDEO)

Mëngët për punën opozitare, planifikojnë t’i përvjelin posa t’i kthehen ulëseve parlamentare. Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në seancën…

Zëdhënësi i AAK-së i drejtohet partive LDK e PDK: A po na tregoni si shkarkohet qeveria, nëse jo me mocion?

Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Kushtrim Xhemaili, ka thënë se ky subjekt politik as nuk e ka…

Azemi: Qeveria Kurti do të duhej të mos e priste të nesërmen për të ikur

Visar Azemi nga LDK ka thënë se Qeveria Kurti ka më së shumti problem me ligjin dhe drejtësinë, derisa ata…