Haziri lë të kuptohet se në LDK s’ka më vend për Vjosa Osmanin: Tradhëtoi për interesa personale

Një prej figurave më të vjetra dhe më të rëndësishme të LDK-së, Lutfi Haziri, në një intervistë për “ZEN me…

Abdixhiku: LDK-ja është partia me trendin më pozitiv të rritjes

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se formula që është duke e ndjekur është arsyeja se…

LDK-ja e dërgon në Kushtetuese Ligjin për Fondin Sovran

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Fondin Sovran. Dorëzimin e bënë deputeti Besian Mustafa…

Deputeti i LDK-së e krahason Kurtin me liderët sovjetikë pas lëvdatave që ia bëri sukseseve te veta

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa, ka krahasuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kuritn me “liderët sovjetikë”. Kjo…

Avdiu para zyrtarëve të LDK-së: Jeni opozitë e dorëzuar, Kurti fiton edhe nëse s’bënë asgjë

Në “Pressing” të T7, të mërkurën, kanë qenë të ftuar dy përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa…

Haziri paralajmron: Një lloj konfederate po kërcënon të krijohet në Kosovë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëkohësisht i ngarkuar për dialogun nga partia e tij, zoti Lutfi Haziri, mendon…

Rama uron Abdixhikun për rizgjedhjen kryetar i LDK-së: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka uruar Lumir Abdixhikun me rastin e rizgjedhjes kryetar i LDK-së për katër vitet e…

Hoti: Rikthimi i LDK-së është i domosdoshëm për shtetin e Kosovës

Avdullah Hoti, ka thënë se sot mbahet kuvendi i dhjetë zgjedhor i LDK’së – “partisë themeltare të shtetit të Kosovës,…

Bislimi pretendon drejtimin e LDK-së: Vitet e fundit partia ja ka ndryshuar

Faton Bislimi, që pretendon të jetë kandidat për kryetar të LDK-së, shprehet i bindur se do ta fitoj këtë pozitë.…

Dy drejtoritë më të rëndësishme të Komunës së Gjilanit kanë mbetur pa “zot shtëpie”

Që nga 3 qershori i këtij viti Komuna e Gjilanit është pa drejtor të Shëndetësisë dhe pa drejtor të Financave,…