Konflikti në Lindjen e Mesme – Izraeli pranon armëpushimin

Mediat izraelite kanë raportuar të enjten se Kabineti i Sigurisë i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, ka miratuar një armëpushim të…

Hoti: Për kancelaren Merkel, Izraeli është në themel të diplomacisë gjermane

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me zhvillimet në Lindje me në krye konfliktin e dhunshëm ndërmjet Izraelit…

BE me konferencë të jashtëzakonshme të martën për përshkallëzimin e dhunës në Lindjen e Mesme

Bashkimi Europian do të mbajë një video konferencë të jashtëzakonshme online me ministrat e  Jashtëm të BE-së në lidhje me…

Kush ka ushtrinë më të fortë në Lindjen e Mesme, si qëndron Izraeli krahas Turqisë

Izraeli ka ushtrinë më të fuqishme në Lindjen e Mesme, e ndjekur nga Turqia dhe Arabia Saudite. Kështu thuhet në…