U bë temë shtetërore, Messi tregon arsyen pse nuk luajti në Hong Kong

Inter Miami është duke zhvilluar një turne para sezonal ku po luan në shtete të ndryshme. Pas miqësoreve në Arabinë…

Videoja speciale e “Adidas” pasi fitoi “Topin e Artë”, Lionel Messi imiton legjendën e NBA me unaza

I teti “Top i Artë” i dha fundin një karriere mbresëlënëse Lionel Messit, që për fat të mirë për tifozët…

Lionel Messi emëroi ‘trashëgimtarët’ e tij si fitues të ardhshëm të Topit të Artë

Lionel Messi është tashmë fituesi zyrtar i Topit të Artë, çmimi i tij i tetë në karrierë, ndërsa pas ceremonisë…

Messi tregon se a do të kthehet te Barcelona

Inter Miami dhe Leo Messi nuk arritën të fitojnë play off e ligës amerikane MLS. Këtë fundjavë ata kanë ndeshjen…

Messi do ta fitojë Topin e Artë për këtë vit, do të jetë i pari që e fiton duke mos luajtur për një klub evropian

Lionel Messi pritet ta fitojë Topin e Artë 2023, duke çuar në tetë numrin e trofeve më të mëdhenj individual…

Messi merr një punë të re pasi Argjentina shfrytëzoi me zgjuarsi zbrazëtirën e FIFA-s

Lionel Messit iu dha një punë e re për Argjentinën në fitoren e tyre kundër Bolivisë të martën, në ndeshjen…

Videoja e Messit ‘duke folur anglisht’ është bërë virale, fansat janë ‘të mahnitur’

Një video e Lionel Messit duke folur anglisht është krijuar nga inteligjenca artificiale dhe kjo ka mahnitur të gjithë. Të…

Messi shënon supergol nga gjuajtja e lirë

Lionel Messi ka qenë heroi i Argjentinës edhe në një ndeshje tjetër. Futbollisti më i mirë në botë i ka…

Messi nuk është pishman që nuk u rikthye në Barcelonë: Jam i lumtur, e bëra zgjedhjen e duhur

Lionel Messi nuk është aspak pishman që nuk mbeti në futbollin e niveleve të larta, në atë evropian. Pasi vendosi…

Messi nuk ndalet: Të shtunën mund të behët lojtari me më shumë tituj në histori

Lionel Messi edhe një herë e skaliti emrin e tij në histori mbrëmë, teksa e çoi Inter Miami në finalen…