Opozita në Mal të Zi kritikon votimin kundër Kosovës në KiE të deputetes pro-ruse dhe pro-serbe

Votimi kundër raportit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës nga përfaqësuesja e Malit të Zi në Komisionin e…

Mali i Zi paralajmëron votë kundër pranimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Partia Demokratike Popullore (PDP) në pushtet në Mal të Zi e ka mbështetur deputeten e vet, Maja Vukiçeviq, si kryetare…

Ambasada shqiptare deklarohet në Malin e Zi për rrahjen e tre shqiptarëve

Ambasada e Shqipërisë në Malin e Zi ka reaguar pas rrahjes së tre shqiptarëve në Malin e Zi. Ajo ka…

Ministri Gjeka: Çnjohja e pavarësisë së Kosovës nga Mali i Zi është mision i pamundur

Tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës nga ana e Malit të Zi, ka pak shanse të ndodhë. Kështu ka…

Pas një debati që zgjati gjithë natën, votohet Qeveria e re e Malit të Zi – Milojko Spajiq kryeministër

Pas një diskutimi që zgjati gjithë natën, deputetët e Kuvendit të Malit të Zi kanë votuar për qeverinë e 44-të…

Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Tuneli nëntokësor rreth 30 metra i gjatë deri te depoja e Gjykatës së Lartë në Podgoricë është hapur kryesisht nga…

Mali i Zi: Kapen 21 persona për kontrabandë me kokainë, përfshirë kryetarin e Budvës dhe zyrtarë të policisë

Pas një hetimi disa mujor, Prokuroria e Posaçme për Krimin e Organizuar të Malit të Zi ngriti aktakuzë kundër 21…

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane e Malit të Zi, iu ndalua hyrja në Serbi

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane e Malit të Zi Jovana Maroviq nuk është lejuar të hyjë në Serbi. Këtë informacion Maroviq…

Nga sot nis zbatimi i kontrollit të përbashkët kufitar Shqipëri-Maqedoni e Veriut

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nga sot nisin zbatimin e kontrollit të përbashkët kufitar, duke lehtësuar qarkullimin e njerëzve dhe…

Mal i Zi, dështon tentativa e tretë për ta anuluar njohjen e Kosovës

Tentativa e tretë për ta miratuar deklaratën për anulimin e vendimit për tërheqjen e njohjes së pavarësisë së Kosovës ka…