Robin Krasniqi kurorëzon martesën me modelen në xhami

Boksieri Robin Krasniqi pak ditë pasi e bëri publike fejesën me modelen Marigona Krasniqi, është kurorëzuar sipas parimeve islame në…

Ledri dhe Sara po martohen?

Ka vite që Sara Hoxha dhe Ledri Vula janë në një lidhje dashurie duke bashkëjetuar së bashku. Çifti nga lidhja…

Kjo është mosha e duhur për t’u martuar, në mënyrë që të shmanget divorci

Studimi është i bazuar në statistika nga martesat e njerëzve të të gjitha moshave. Është një nga diskutimet më të…

Zvicra miraton martesat e gjinisë së njëjtë

Pothuajse dy të tretat e votuesve zviceranë, kanë përkrahur martesën mes gjinisë së njëjtë, në një referendum të mbajtur në…

Zvicra voton nesër në referendum për martesat e së njëjtës gjini

Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse do të lejojnë çiftet e të njëjtës gjini të martohen dhe të…

Zvicerania 69 vjeçare martohet me të riun nga Kosova, kishte pasur edhe 5 martesa tjera

Zyra e Migrimit flet për martesë fiktive. Ajo ishte martuar 6 herë deri më tani. 3 nga bashkëshortët e saj…

Martesa e veçantë e çiftit kosovar: Me uniformë ushtarake kurorëzojnë dashurinë e tyre

Një çift kosovar nga Skënderaj ka kurorëzuar dashurinë e tyre në një mënyrë të veçantë.Të veshur me uniformë të Ushtrisë…

5 gjërat më të rëndësishme që një mashkull kërkon nga martesa

Meshkujt në përgjithësi janë natyra më pak kërkuese në krahasim me gjininë tjetër, femrat. Por edhe ata nuk janë pa…

Alma Bektashi fshin të gjitha fotografitë me bashkëshortin, dyshohet se i ka dhënë fund martesës 25-vjeçare?

Këngëtarja e njohur shqiptare, Alma Bektashi, tash e sa kohë ka qëndruar larg mediave dhe televizionit. Ajo nuk ka punuar…

Në Kosovë martesa të shumëta ndërsa divorce të pakta

Agjencia evropiane e statistikave “Eurostat” ka publikuar të dhënat e fundit mbi martesat bazuar në numër të banorëve për shtetet…