Dënohen dy serbët që sulmuan KFOR-in, policinë dhe mediat

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq u dënuan me nga gjashtë muaj burg i cila u është zëvendësuar me dënim me…

E fundit: Policia arreston personin e kërkuar

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë njofton se falë bashkëpunimit me qytetarë dhe media, dje pas publikimit të fotografisë së…

Si, për çka dhe nga kush keqinformohen qytetarët e Kosovës

Qytetarët e Kosovës hasin më së shumti në keqinformim kur janë në pyetje ngjarjet politike, sipas të dhënave të publikuara…

AGK reagon ndaj postimit të shefit të stafit të Kurtit: Është thirrje e hapur për linçim ndaj mediave

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar ndaj postimit të fundit në rrjete sociale shefit të stafit të kryeministrit, Luan…

Mediet e sfiduara nga incidentet, pandemia dhe jotransparenca e institucioneve

Mediet në Kosovë, gjatë vitit 2021, janë përballur me një mori sfidash, sidomos në aspektin e sigurisë së gazetarëve dhe…

Gjatë vitit 2021 janë vrarë 45 punonjës të mediave në mbarë botën

Gjithsej 45 reporterë dhe punonjës të medias u vranë duke bërë punën e tyre gjatë vitit të kaluar, numri më…

Kamberi: Nuk dorëzohemi para mediave të Vuçiqit

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se mediat serbe janë duke raportuar kundër të drejtave të…

U raportua se ka vdekur, del i gjallë para mediave

Gjendja shëndetësore e Presidentit të Turqisë Erdogan si edhe anulimi i disa takimeve të planifikuara bëri që në rrjetet sociale…

Mediave u kërkohet ta lirojnë sallën ku po raporton Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci është duke raportuar në Komisionin për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport, raporton…

MPB thotë se për shkaqe të sigurisë mediat nuk mund të inqizojnë në kampin ku po qëndrojnë afganët

111 afganë të cilët kanë mbërritur të dielën mbrëma në Kosovë, janë duke qëndruar në kampin e Bechtel Enkas i…