Një muaj paraburgim për zyrtarin e Ministrisë së Kulturës që u kap në flagrancë duke marrë ryshfet

Gjykata Themelore e Prishtinës ka njoftuar se ia ka caktuar masën e paraburgimit një muaj zyrtarit të Ministrisë së Kulturës,…

Kjo është shuma e parave që dyshohet se mori si ryshfet zyrtari i Ministrisë së Kulturës

Të martën është arrestuar në flagrancë zyrtari i Ministrisë së Kultururës, Leotrim Gashi, pasi i njëjti dyshohet se ka kërkuar…

Sa ka paguar Ministria e Kulturës për një hapësirë private që s’u shfrytëzua kurrë?

Ministria e Kulturës ka paguar gjysmë milion euro për një hapësirë private që s’u shfrytëzua kurrë. Stafi i Ministrisë së…

Nxirret një vendim i ri që mundëson shkarkimin e drejtorit aktual të QKK-së

Komisioni Disiplinor i Ministrisë së Kulturës sërish ka vendosur se janë përmbushur kushtet që Arben Zharku të shkarkohet nga pozita…

Vjen reagimi i Ministrisë së Kulturës pas vdekjes së regjisores Berisha

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve ka dal me njoftim për vdekjen e regjisores Burbuqe Berisha, e cila vdiq sot…

More Raça zgjidhet Kryetare e Këshillit Drejtues të QKK-së

Pas emërimit te antarëve të këshillit drejtues të Qendrës Kinematografike të Kosovës nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit z.…

Shefi i Zyrës Serbe për Kosovën i replikon në Twitter ministrit Hajrulla Çeku lidhur me objektet fetare

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ai i cili përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter,…

Ministria e Kulturës nënshkruan memorandum mirëkuptimi me Ambasadën e Britanisë

Ambasada e Britanisë së Madhe ka njoftuar se ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me ministrin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë…