Lajçak: Kam në plan t’i vazhdojmë diskutimet për një kompromis në çështjen e dinarit

Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka folur lidhur me takimin që e patën sot me ekipet negociuese të…

Lajçak: Besoj se Kurti nuk do ta fusë Kosovën në rrezik të izolimit

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk do ta çojë Kosovën drejt…

Bislimi i shkruan letër Lajçakut, i kërkon të largohen menjëherë masat e BE-së kundër Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, i ka dërguar një letër emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, Zëvendëskryeministri i…

Lajçak flet për takimet që pati në Prishtinë dhe Beograd: Pata biseda të thella për dialogun me Kurtin dhe Vuçiqin

Emisari i Bashkimit Europian pë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, thotë se po i ndjek zhvillimet në lidhje…

Lajçak: Jam duke i ndjekur nga afër zhvillimet e BQK-së për dinarin, kjo ndikon tek komuniteti serb

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se është duke i ndjekur nga afër zhvillimet e fundit…

Vuçiqi e pret në takim Lajçakun

Emisari evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është pritur në takim në Beograd nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Kjo…

Lajçak sot e nesër për vizitë në Serbi dhe Kosovë

Emisari evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirolsav Lajçak, do të vizitojë Kosvën të martën. Kjo është konfirmuar nga burime të Rtk-së…

Lajçak tregon se për çfarë folën në takimin me Vuçiqin

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë –  Serbi, Miroslav Lajçak, ka folur për takimin që e pati sot me…

Takimi kokë më kokë i Lajçakut me Bislimin për zbatimin urgjent të marrëveshjes bazike “pa kushte”

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak, dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, u takuan të hënën…

Lajçak thotë se pati një “diskutim të rëndësishëm” për dialogun Kosovë-Serbi me kryediplomaten rumune

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak tha se ka pasur “një diskutim të rëndësishëm dhe të dobishëm…