Për tre muaj 51 mjekë largohen nga Kosova, ‘vlojnë’ konkurset

Nga janari i këtij viti e deri më sot, 51 mjekë janë larguar nga Kosova. E kjo gjë po i…

Për dy muaj nga Kosova u larguan 52 mjekë

Trendi i ikjes së mjekëve dhe infermierëve nga Kosova po vazhdon çdo ditë. Pagat e ulëta, kushtet e punës e…

Alarmante, Kosova në pesë vitet e ardhshme do të ketë krizë për mjekë

Kosova në vitet e fundit është duke u përballur me largimin e të rinjve drejt vendeve perëndimore, të cilëve po…

Mjekët paralajmërojnë valë të re infektimesh

Vetëm katër persona më sëmundjen COVID-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së, në ditën e fundit të…

Morrat në shkollë, mjekët ankohen se nuk kanë ilaç

Në shkollën “Xheladin Gashi” në Komoran të Drenasit erdhën si mysafirë të paftuar disa parazitë. Morrat, tash e një kohë,…

Mjekët bullgarë flasin për gjendjen e udhëtarëve të shtruar në spital

Një vajzë 17 vjeçare dhe gjashtë të rritur janë pranuar në spitalin Pirogov në Sofje pas aksidentit të autobusit në…

Për tri ditë në Kosovë u vaksinuan 1 mijë e 900 mantelbardhë

1 mijë e 900 mantelbardhë janë vaksinuar për tri ditë në Kosovë, raporton Gazeta “Enigma”.Ata u vaksinuan me vaksinën PFizer/BionTech.…