Parashikimi i motit

Prishtina Weather ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i ftohtë dhe kryesisht i vranët, raporton Gazeta Enigma.…

Parashikimi i motit

Të dielen do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu. Shi me intensitet mesatar…

Parashikimi i motit për sot, a do të ketë rreshje shiu?

Mot i vranët e me intervale me diell do të mbajë këtë të mërkure në Kosovë. Rreth viseve malore parashihen…

Parashikimi i motit për sot

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot, raporton Gazeta Enigma. 6.09 – Kryesisht me diell. Pasdite do të…

Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit relativisht të freskëta. Pas rrezeve të diellit të cilat parashihen kryesisht…

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Të shtunën mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët me mundësi për reshje lokale shiu, njofton Prishtina Weather.…

Moti sot në Kosovë: Temperatura deri në 37 gradë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, situata meteorologjike do të vazhdoj të mbetet e njëjtë. Kjo gjendje, vije si pasojë e…

Rriten edhe më shumë temepraturat, java që vjen pritet ta pjekë Ballkanin

Temperaturat që thyen rekorde deri në 50 gradë celsius pritet të pjekin Ballkanin, teksa do të përfshihet edhe nga ajri…

Temperatura të larta edhe sot në Kosovë, ja deri në sa gradë do të arrijnë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore (Shkretëtira e…

Temperatura të larta edhe sot në Kosovë

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për ditët vijuese, duke…