Limaj takohet me kryetarët e degëve: Nisma do të rikthehet fuqishëm në parlament

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka zhvilluar një takim me kryetarët e degëve të partisë në nivel vendi. Ai…

PDK në Malishevë lidh koalicion me këtë parti

Kandidati i PDK-së për kryetar të Malishevës, Isni Kilaj do të përballet në balotazh me Ekrem Kastratin e Nismës Socialdemokrate.…

“Më mirë mos t’isha gjallë të dielën mbrëma”, Xhemajl Hasani “ngushëllon” veten me këngën e Medës

Kandidati i Nismës për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani, i cili gjatë fushatës zgjedhore u bë i njohur me deklaratën…

​Limaj thotë se Kosova është shembull i demokracisë në rajon

Kryetari i Nisma-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se Kosova është shembull i demokracisë në rajon. Pasi votoi në qendrën…

Hasani i NISMA-s publikon veturën “modeste”

Kandidati i NISMA-s për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani, i pyetur në emisionin “Edicioni Zgjedhor” në Klan Kosova se çfarë…

Çka deklaroi në Gjykatë zyrtari i Nismës që shkroi se “Kurti duhet ta lëshojë Kosovën ose do të vritet”?

Ish-kandidati për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti ka thënë se i vjen keq për shkrimin që kishte…

Limaj: S’ka asnjë situatë alarmante që të shtyhen zgjedhjet

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se nuk ka asnjë arsye që zgjedhjet lokale të 17 tetorit të…

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj bën homazhe në Kleçkë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj i shoqëruar nga bashkëpunëtorë ka bërë sot homazhe në Kleçkë, me rastin e Ditës…

Zyrtari i LDK-së: Ne do të marrim votë edhe nga PDK-ja edhe nga NISMA edhe nga Vetëvendosja

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për të parin e Malishevës, Bajrush Hoti, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 14…

Gara e ashpër për Gjilanin, pritshmëritë dhe kandidatët e mundshëm

Ka kohë që kanë filluar të lakohen emra të ndryshëm për kandidatë të mundshëm për kryetarë të komunës së Gjilanit,…