Vulin: Në 2022-ën do të vazhdojë presioni ndaj Serbisë për ta njohur Kosovën

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin thotë se pret që në vitin 2022 të vazhdojë presioni ndaj Serbisë për…

“Njohja nga Serbia vështirë e parashikueshme kur mund të ndodhë”

Nuk ka asnjë indikator që tregon se mund të ketë zhbërje të Qeverisë, kështu ka thënë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje…

“Diplomacia jonë të përfitojë nga vendimi i Spanjës” thotë Mustafa

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka reaguar pasi gazeta spanjolle “The Objective” shkruan të shtunën se kreu i Qeverisë së…

Haradinaj: Dështim i plotë i Kryeministrit Kurti në procesin e dialogut

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti…

Gazi amerikan mund ta detyrojë Greqinë ta njohë Kosovën

Greqia është gati të ndërtojë një terminal lundrues të gazit natyror të lëngshëm (LNG) në Alexandroupolis për të blerë gaz…

Daçiq: Nuk e njohim Kosovën, Rusia është me ne

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, ka përdorur vizitën e tij zyrtare në Moskë për të përçuar edhe një…

Peci: Njohja e Kosovës nga Greqia varet nga SHBA-ja, ndërsa qëndrimi i Spanjës ka filluar të zbutet

Drejtori i KIPRED-it, Lulzim Peci, ka thënë se njohja e Kosovës nga Greqia varet nga SHBA-ja. Peci ka thënë se…

Vuciq: Nuk e nënshkruaj njohjen e pavarsisë së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke mbajtur sot mbledhjen e kryesisë së partisë së tij ku edhe ka përmendur…

“Vuçiq po krijon përshtypjen se Serbia do t’a njohë Kosovën”

Kreu i Lëvizjes Çlirimi (Oslobodjenje), Mladjan Gjorgjeviq, ka thënë se Presidenti, Aleksandar Vuçiq, është duke punuar aktivisht për njohjen e…

Sllovakia: S’kemi ndërruar qëndrim, nuk e njohim Kosovën

Ambasada e Sllovakisë në Serbi ka thënë se është kundër njohjes diplomatike të Kosovës, në një prononcim për B92 “Ju…