Sulmi terrorist në Banjskë, Varhelyi i kërkon Serbisë bashkëpunim që autorët të dalin para drejtësisë

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë, Oliver Varhelyi ka kërkuar nga Serbia dhe Kosova që të ulin tensionet, pas…

Heshtja e Qeverisë për Asociacionin, a mund t’i acarojë ndërkombëtarët?! Flasin ekspertët

Dita-ditës dialogu mes Kosovës dhe Serbisë po shkon duke u bërë më dinamik, e njëra nga ngecjet kryesore në këtë…

Varhelyi: BE-ja i ofron Kosovës mbështetje për zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, tha se Bashkimi Evropian ofron mbështetje të madhe për zhvillimin ekonomik të…

Kryeministri Kurti e nis takimin me Oliver Varhelyi

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, pas takimit me presidenten Osmani është drejtuar për në Qeverinë e Kosovës,…

Osmani e falënderon Varhleyin për mbështetjen me 6.5 milionë euro për sundimin e ligjit

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të qëndrojë përkrah shteteve aleate të botës në mbrojtjen e lirisë, demokracisë…

Oliver Varhelyi pritet ta vizitojë edhe Mitrovicën veriore

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dhënë detaje nga agjenda që e ka sot komisioneri…

Presidentja Osmani pret në takim Varhleyin

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Ky takim është duke…

Anulohet takimi mes Konjufcës dhe Varhelyit i paraparë të zhvillohej sot, Kuvendi s’jep detaje

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se takimi i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca me Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe…

Varhelyi sot vjen në Kosovë, pritet nga krerët e shtetit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot nga ora 8:30 pret në takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim…

Varhelyi takohet me Bislimin, flasin për zbatimin e marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Gjatë ditës në Bruksel do të mbahet raundi tjetër i bisedimeve Kosovë-Serbi. Me këtë rast, Komisioneri i Bashkimit Evropian për…