Kurti në Paris flet për mundësitë e bashkëpunimit në fushën e energjisë

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se dje Kurti është takuar me Drejtorin Ekzekutiv të Qendrës Ndërkombëtare për Bashkëpunim Ekonomik dhe…

Paris: Kërcënim me bombë, evakuohet Kulla e Eiffelit

Kulla Eifel në Paris, ndër vendet turistike më të vizituara në botë, u mbyll për publikun të shtunën pasi u…

Në atmosferën madhështore të Parisit, Distria do ta kërkojë sërish shkëlqimin olimpik

Distria Krasniqi tashmë e ka vizituar arenën “Champ de Mars Arena” prej nga shihet shumë mirë Kulla e Eiffelit në…

Drejtuesit e Al Hilal në Paris për t’ia prezantuar Mbappes planin dhe ofertën e tyre marramendëse

Delegacioni i klubit nga Arabia Saudite, Al Hilal, do të jenë këtë javë në kryeqytetin e Francës, Paris, për të…

Kamberi: Nëse marrëveshja nuk nënshkruhet në Ohër, mund të pritet nënshkrim në Paris apo Berlin

Sipas analistit Belgzim Kamberi, marrëveshja Kosovë – Serbi mund të nënshkruhet më vonë në kryeqytetin e Francës apo të Gjermanisë,…

Zhvillimet në dialog, Abdixhiku ftohet për vizitë zyrtare në Paris

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, me ftesë të autoriteteve franceze do të qëndrojë për vizitë zyrtare në…

ZYRTARE: Idrissa Gueye i bashkohet Evertonit nga Parisi

Mesfushori i Senegalit, Idrissa Gueye është larguar nga Paris Saint-Germaini për t’iu bashkuar Evertonit. Parisi ka konfirmuar të enjten largimin…

Shokohet Reali, Mbappe rinovon kontratën me Parisin

Kylian Mbappe është emri më i lakuar në botën e futbollit pasi i skadon kontrata me ekipin francez më 30…

Gjermania dhe Franca në mbështetje të Ukrainës

Kryeqytetet e Gjermanisë dhe Francës kanë treguar sonte solidaritet me Ukrainën, shkruan Gazeta Enigma. Parisi dhe Berlini i kanë veshur…

Pacolli takohet me presidentin e një “shteti të madh afrikan”, që thoshte se është i gatshëm ta njohë Kosovën

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është takuar me presidentin e “një shteti të madh afrikan” në Paris. Kështu ka njoftuar…