Dy drejtoritë më të rëndësishme të Komunës së Gjilanit kanë mbetur pa “zot shtëpie”

Që nga 3 qershori i këtij viti Komuna e Gjilanit është pa drejtor të Shëndetësisë dhe pa drejtor të Financave,…

Krasniqi: Është e papritur me pa Albin Kurtin duke e mbrojtur Asociacionin

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi, tha se me pranimin e marrëveshjes në Bruksel e pastaj në Ohër, kryeministri Albin Kurti,…

Kjo është lënda të cilën PDK po e dorëzon në kushtetuese

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do t’i drejtohet sot sërish Gjykatës Kushtetuese. IndeksOnline ka mësuar se partia më e madhe…

PDK i përgjigjet Kurtit se opozita mund të zhduket: Ky është mandati i tij i fundit

Shefi i GP të PDK-së Abelard Tahiri i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës Albin Kurti i cili më herët tha…

Pushteti akuzohet se po miraton ligje në kundërshtim me Kushtetutën

Qeveria e Kosovës dhe mazhoranca në Kuvend po akuzohen për miratim të ligjeve që janë në kundërshtim me Kushtetutën e…

Pozita zotohet për efikasitet të Kuvendit, opozita “kërcënon” se do t’ia pamundësojnë punë

Kuvendi i Kosovës nesër do të nis sesionin e rregullt vjeshtor, pas pushimeve verore të deputetëve. Partia në pushtet, Lëvizja…

Krasniqi: E turpshme, për herë të parë pas shpalljes së pavarësisë qeveria i ka lënë nxënësit pa libra

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi në seancën e jashtëzakonshme e thirrur për të diskutuar mbi çështjen…

PDK kërkon shkarkim dhe hetim të ministres Hajdari pas arrestimeve në MINT

Pas aksionit të sotëm të policisë, ku u arrestuan Ridvan Muharremi dhe dy zyrtarë të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe…

Aksioni i policisë për aferën e rezervave shtetërore: PDK dhe LDK mbajnë konferencë njëra pas tjetrës

Partia Demokratike e Kosovës, dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, kanë thirrur konferenca për media pas aksionit të policisë për aferën…

PDK paralajmëron një aktivitet simbolik para Qeverisë

Rinia e Partisë Demokratike të Kosovës, ka paralajmëruar për nesër një aktivitet simbolik para Qeverisë së Kosovës. Ky aktivitet mbahet…