Restaurimi në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz mund të shkojë deri në 20 milionë euro

Të çarat po rriten thuajse për ditë në kullat e Jasharajve në Prekaz. Ato për vite me radhë po presin…

Krerët e shtetit bëjnë homazhe në Prekaz: UÇK-ja bëri luftë mbrojtëse, e vërteta s’mund të tjetërsohet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca së bashku me ministra e bashkëpunëtorë nga…

Shqiptarët nga e gjithë bota vizitojnë Prekazin (VIDEO)

Në ditën e parë të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, qytetarë të shumtë kanë bërë homazhe në kompleksin memorial…

24 vjet nga rënia heroike e Jasharëve, sot nis Epopeja e UÇK-së

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e koncentroi në…

Meta shkon në Prekaz për homazhe, pritet nga Bekim Jashari dhe Ramiz Lladrovci

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkuar të enjten mbrëma në Prekaz për homazhe tek kulla e Jasharëve. Aty ai…

Kirurgë ndërkombëtar dhe shqiptarë bëjnë homazhe në Prekaz

Pas përfundimit të Kongresit të Parë Klinik të organizuar nga Kolegji i Kirurgëve të Kosovës në Prishtinë, në mëngjesin e…

39-vjetori i rënies së Nebih dhe Tahir Mehës

Sot shënohet 39-vjetori i rënies së Nebih dhe Tahir Mehës, të cilët nga kulla e tyre në Prekaz, iu kundërpërgjigjen…

“Organizata arabe ofruan investime vetëm të themi se Adem Jashari ka luftuar për fe”

Bekim Jashari, djali i heroit Hamëz Jashari, njëherit kryetar i Skenderajt, ka treguar se si organizatat arabe paslufte kanë shkuar…