Prokuroria kërkon që t’i vazhdohet paraburgimi Pjetër Shalës

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS), ka kërkuar që gjykata t’ia vazhdojë masën e paraburgimit Pjetër Shalës, i cili po…

Lajme me pagesë e shantazhe ndaj biznesmenëve – këto janë të bëmat e Parim Ollurit

Për një kohë të gjatë gazetari Parim Olluri, kishte vendosur që kapacitetet investigative t’i përdorte, jo më për qëllimin fisnik…

Prokuroria Speciale jep detaje nga raporti zviceran në rastin Dehari, avokati e quan manipulim

Të martën, Prokuroria Speciale e Kosovës, dha detaje lidhur me gjetjet e Institutit të Mjekësisë Ligjore në Lozanë të Zvicrës…

Nga Prokuroria deklarohen për rastin e Ministres Hajdari

Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka konfirmuar se aksidenti i shkaktuar nga Ministrja e Instrustrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari është…

Agjencia Kundër Korrupsionit gati ta verifikojë pasurinë e mjekëve dhe profesorëve

Në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK) 4 mijë e 737 zyrtarë duhet që deri në fund të muajit mars të deklarojnë…

“Karamelet i ke në pasaportë”, si u korruptuan policët e arrestuar në aksionin “Pika”?

Biseda mes zyrtarëve policorë dhe qytetarëve për “karamelat në pasaportë” rezultoi që të njejtit të bien në pranga nga një…

Aksionet e Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale kundër korrupsionit ndërlidhje me ndryshimet qeveritare?

Aksionet e institucioneve në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në Kosovë, kanë vendosur në pranga me qindra zyrtarë të cilët…

Policia vazhdon aksionin në rastin “Brezovica”, bastisen 12 lokacione

Në 12 lokacione të ndryshme është duke u zhvilluar aksioni në rastin e njohur “Brezovica”, raporton Gazeta “Enigma”. Lokacionet ku…

Deputetja Duda Balje intervistohet nga Prokuroria, kjo është arsyeja

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se sot ka ftuar për intervistë deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje. Kjo…

Prokuroria jep detaje për laboratorin ku u shkatërruan 32 kg marihuanë

Prokuroria Themelore e Prizrenit dhe Policia e Kosovës kanë mbajtur një konferencë për media pas realizimit të aksionit antidroge i…