Jasharaj: Jemi në hall të madh, janari do të na gjejë me greva e protesta

Kryetari i Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka deklaruar se janë në hall të madh dhe…

“Gjysmëvjetori i dytë mund të nis me grevë, prindërit të na mbështesin”

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) Rrahman Jasharaj, i ka bërë thirrje sërish Qeverisë që…

SBASHK: Nuk duhet të shtyhet mësimi, do të kemi probleme me zëvendësimin e orëve

Kanë mbetur pothuajse edhe 10 ditë deri ne fillimin e vitit të ri shkollor, e për këtë gjë Kryetari i…

A duhet të testohen nxënësit para fillimit të vitit të ri shkollor? – flasin nga komuniteti i arsimit

Nëse institucionet shëndetësore në vend rekomandojnë që të bëhet testimi i nxënësve ndaj COVID-19 para fillimi të vitit të ri…

Jasharaj: Jemi të gatshëm për vitin e ri shkollor

Nga 13 shtator ku edhe pritet të filloj viti i ri shkollor, të gjithë mësimdhënësit që nuk janë vaksinuar duhet…

Kërkohet të shtyhet viti shkollor edhe për dy javë, flet Jasharaj

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, ka thënë se janë në pritje të vendimit…

Jasharaj: Mësimi do të nisë më 1 shtator

Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë thonë se janë të gatshëm për të nis mësimin me 1 shtator.…

Viti i ri shkollor pritet të nisë me 1 shtator, me pjesëmarrje fizike

Numri i të infektuarve me COVID-19 është rritur dukshëm ditëve të fundit në Kosovë. Së fundit, grupmosha më e infektuar…

Ministrja Nagavci u takua me përfaqësuesit e SBAShK-ut

Ministrja e MASHTI-t , Arbërie Nagavci, bashkë me anëtarë të Kabinetit të saj kanë zhvilluar një takim pune me kryetarin…

Jasharaj për mësimdhënësit që refuzojnë të vaksinohen: S’do kundërshtojmë nëse merren masa ndaj tyre

Nga 24 mijë mësimdhënës në Kosovë vetëm 7 mijë prej tyre e kanë marrë vaksinën anti-COVID. Interesimi i ulët nga…