Nesër rifillon procesi mësimor në Komunën e Klinës

Drejtoria Komunale e Arsimit në Komunën e Klinës, ka njofton të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe qytetarët se nesër, më datë…

Vërshimet në Skenderaj: Nesër nuk mbahet mësim në katër shkolla

Nesër nuk do të mbahet mësimi në katër shkolla të Skenderajt, si pasojë e vërshimeve që kanë lënë dëme të…

Banorët kundërshtojnë mbylljen e dy shkollave në komunën e Ferizajt (VIDEO)

Në kuadër të ri-organizimit, një numër i shkollave do mbyllen në komunën e Ferizajt. Tetë prej tyre janë identifikuar në…

Sa nxënës iu kthehen bankave shkollore?

Sot ka filluar mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar në vendin tonë. Viti i ri akademik nisi me…

Cent më cent, këto janë pagat e sakta të punonjësve në arsim sipas grafikonit të MASHT-it

Në javën e tretë të grevës, Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Qeveria e Kosovës nuk po arrijnë të kenë…

Ish-ushtari i UÇK-së vdes në oborr të shkollës, ku po punonte si mësues

Të enjten, në varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës u varros ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ukshin Tahiri,…

Rriten rastet me COVID-19 në shkolla

Procesi mësimor ka filluar në të gjitha shkollat më 10 janar dhe po vazhdon sipas planifikimit të udhëzuesit për zhvillimin…

Nxënësja që u rrëzua nga kati i dytë i shkollës në Pejë, kjo është gjendja e saj

Një nxënëse është lënduar për shkak se ka rënë nga kati i dytë i një shkolle në Pejë. Lidhur me…

“Në shkollat që janë qendra votimi, të hënën mbahet mësimi online”

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, në një konferencë për media ka thënë se procesi mësimor është…

Shkolla u kërkon djemve dhe mësuesve që të veshin funde, ja arsyeja

Një shkollë fillore në Edinburg u ka kërkuar nxënësve edhe djemve për të veshur funde që ta promovojnë barazinë. Megjithatë,…