Arsim Thaqi beson se do të shpallet kampion me Dritën në fund të sezonit

Më 4 janar Drita e zyrtarizoi trajnerin e ri, Arsim Thaqin, ish-trajnerin e Malishevës i cili iu bashkua klubit gjilanas…

Ndeshjet e së shtunës në Superligën e Kosovës, publikohen formacionet zyrtare

Të shtunën rikthehet elita e futbollit kosovar me disa ndeshje tejet interesante. Në kuadër të javës së 18-të në Superligën…

Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje, vëmendja në Gjilan

Faza e dytë në Superligën e Kosovës në futboll do të vazhdojë sot me dy ndeshje tjera tejet interesante. Në…

Ulpiana ia merr një pikë Llapit në ndeshjen hapëse

Llapi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim ndaj Ulpianës (1-1) në ndeshjen hapëse të Superligës së…

Gjilani përforcon sulmin dhe mesfushën, transferon edhe dy lojtarë

Gazetari sportiv, Arlind Sadiku, nëpërmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Twitter”, ka njoftuar se skuadra e Gjilanit…