Pas vendimit të Gjykatës, Adelina Ismaili lajmërohet nga Zvicra

Adelina Ismaili së bashku me motrat e saj kanë munguar sërish në gjykimin për Enver Sekiraqën. Si arsye për mos…

U dënua vetëm me gjobë, a do të ankohet Prokuroria për vendimin ndaj burrit që rrahu një grua në market?

Prokuroria Themelore në Prishtinë ende nuk ka vendosur nëse do të ushtrojë ankesë ndaj vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë…

Në ditën e fundit të punës për këtë vit, Kurti shfuqizoi një vendim të Isa Mustafës

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar të premten vendimin e qeverisë së Isa Mustafës të vitit 2015 ku ishte kërkuar që…

Marihuana apo alkooli: Shkencëtarët shpjegojnë se cila është më e dëmshme

Njerëzit që djegin herë pas here një cigare marihuane, shpesh përdorin argumentin se alkooli është shumë më i dëmshëm për…

Sogojeva: Qeveria me vendim të njëanshëm

Kryetari i Odës së Hotelerisë dhe Turizmit, Hysen Sogojeva në mbledhjen që është duke u mbajtur rreth diskutimit të masave…

Merret vendim për ferizajasin që së bashku me dy të mitur rrahin 3 persona me shufër metalike

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka shpall aktgjykim dënues ndaj të pandehurit A.Rr.. shtetas i Republikës së Kosovës, për shkak të…

Qeveria e autorizon Ministrinë e Shëndetësisë të blejë vaksinat anti-COVID-19

Qeveria e ka autorizuar sot Ministrinë e Shëndetësisë për blerjen e vaksinave antiCOVID-19. Kjo është bërë me kërkesë të ministrit…

Ballkani tregon cili trajner do ta udhëheq skuadrën deri në fund të kampionatit

Pas humbjes së papritur nga Arbëria në mesjavë e cila e largon bukur shumë Ballkanin nga lufta për titull, drejtuesit…

1 vjet e 8 muaj burg personit që sulmoi vëllaun e tij me armë

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit B. K., i cili ka kryer dy vepra penale.…