Digjet një veturë në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë

Gjatë ditës së sotme rreth orës 15:00 është djegur një veturë në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë, raporton Gazeta Enigma.…

Digjet një veturë në Zveçan

Në Zveçan është djegur një veturë me targa lokale. Policia njofton se ky rast është duke u hetuar. Njoftimi i…

“E du si evladin tem”, 84-vjeçari që ka veturën që nga viti 1995

Dashurinë që ka për këtë veturë e krahason me atë ndaj fëmijëve të tij. ni pse tani është 84-vjeç, Fejzullah…

Digjet një pjesë e veturës së nënkryetares së Leposaviqit, Dragana Miletiq

Është djegur një pjesë e veturës së nënkryetares së Leposaviqit Dragana Miletiq. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës. Kështu…

Aksident mes trenit dhe një automjeti në Fushë Kosovë

Një aksident mes një treni dhe një automjeti ka ndodhur sot në rrugën “Pajazit Islami” në Fushë Kosovë. Lajmin për…

96 km/h për 1.72 sekonda, kjo është makina elektrike që theu rekordin botëror të shpejtësisë

Prodhuesi japonez i automjeteve, Aspark, ka vendosur një rekord të ri botëror, duke arritur shpejtësinë 200 km në orë. Por…

Motoçikleta aksidentohet me një veturë në Istog, ka të lënduar

Një person është lënduar, si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Tomoc të…

Sot u lirua, i konfiskohet prapë vetura “Papi Chulos”

Një veturë e tipit BMW me ngjyrë të gjelbër ka qarkulluar javë më parë nëpër rrjetet sociale. Bëhet fjalë për…

Policia jep detaje për djegien e tri vetura të tjera në Veri

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka dhënë detaje për djegien e tri veturave të tjera në Leposaviq.…

Shoferi i BMW-së që u ndalua sot i ka 225 gjoba – i sekuestrohet vetura

Prej kohësh një veturë e tipit BMW po shqetësonte qytetarët e Prishtinës me lëvizje e me muzikë të lartë. Drejtuesi…