Erdogan dhe Vuçiq pajtohen të ndërmjetësojnë bisedimet për situatën në Bosnje e Hercegovinë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se ai dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq janë pajtuar të martën…

Vuçiq: Nuk do të na lejojnë të mbajmë referendum në territorin e Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se shqiptarët refuzojnë çdo lloj dialogu, bisede dhe marrëveshjeje, madje edhe për personat e pagjetur.…

Zbulohen kundër kandidatët e mundshëm që do ta sfidojnë Vuçiqin për president

Profesori i pensionuar i filozofisë, Miodrag Zec, në një intervistë për Nova.rs ka konfirmuar se ka pasur diskutime disa herë…

Organizatori i protestave kundër Vuçiq në Beograd: Unë jam gjallë falë besës së shqiptarit

Organizatori i protestave të fundit në shtetin serb, Savo Manojloviq ka folur në veten e parë duke treguar rrëfime të…

Vuçiq reagon ndaj deklarimeve të Kurtit për bashkimin kombëtar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar pas deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, se po të kishte një…

Lajçak për vizitë në Serbi, nesër takohet me Vuçiqin

Emisari për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak nesër më 23 nëntor do të takohet në Beograd me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.…

Vuçiqi për Grenellin e Palmerin: Nëse s’janë kundër nesh, s’do të thotë se janë lobues të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka mohuar se Qeveria e vendit paguan ish të dërguarin e Administratës Trump, Richard Grenell…

Vuçiq: Nuk pres asgjë në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk pret asgjë nga bisedimet në Bruksel dhe nga dialogu me Kosovën.…

“Trashet” ‘vëllazërimi’ i “Open Balkan”: Kosova injoron takimin, Rama e Vuçiq e kritikojnë

Ka vazhduar të enjten tentativa e radhës për të krijuar një “Mini-shengen” në Ballkan. Takimi midis tri shteteve pjesëmarrëse, Serbisë,…

Gostia me Vuçiqin në Beograd, Blerim Latifi ka disa pyetje për Ramën

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka reaguar pas darkës së Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq…