SHBA u vendosi sanksione për krim të organizuar, kush janë Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radoiçiq ?

Zvonko Veselinoviq dhe Milan Radoiçiq janë ndër personat e listës së re të sanksioneve të Shteteve të Bashkuara. Dyshja janë…

Vuçiqi i reagon BE-së, ankohet se Kurti nuk dëshiron të flasë me të

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk dëshiron fare të bisedojë me…

Vuçiqi do të blejë armë të reja nga Putini

Serbia do të blejë armë të reja të prodhimit rus, Pantsyr, njoftoi të enjten ministri i brendshëm serb Aleksandar Vulin,…

Vuçiqi pret Ramën e Dimitrovin: Ballkani i hapur, vendim historik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pritur sot kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rma dhe zv.kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikola…

Vuçiq: Republika Sërpska nuk po e shkatërron Marrëveshjen e Dejtonit

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë më 2 nëntor se nuk e ka lexuar raportin e Përfaqësuesit të lartë të…

Kamberi: Vuçiq po shtyp shqiptarët, s’mund të ketë “Open Balkan” pa Kosovën

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, që përfaqëson Luginën e Preshevës, ka folur sot nga Shkodra për atë…

Kurti do të takohet me Vuçiqin në Slloveni, në praninë e Merkelit dhe Macronit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të takohet në Slloveni me presidentin e Serbisë, Aleksander…

Vuçiç njoftoi se nesër do të kërkojë konfirmimin nga Greqia se nuk do ta njohë Kosovën

Presidenti serb Aleksander Vuçiç gjate një interviste nga Sllovenia ku po merr pjesë në Samitin e BE-s për Ballkanin, theksoi…

Vuçiq shprehet i kënaqur me marrëveshjen: E konsideroj sukses të madh të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur pas arritjes së marrëveshjes në Bruksel lidhur me situatën e krijuar në pikëkalimet…

Bërnabiç: Situata në Veri e sëmuri Vuçiç-in, po ka shumë stres

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, në një intervistë në TV Happy mëngjesin e së mërkurës tha se për shkak të tensionit dhe…