Xhamia “Prof. Dr. Bedri Kameri” me iftar falas për studentët

Se populli shqiptar humanizmin e ka në gjak, kjo tashmë është e vërtetuar. Ndjenja e ndihmës ndaj njëri-tjetrit shtohet edhe…

Pak minuta pasi falën drekën, plagosen disa persona në një xhami në Kabul

Të paktën gjashtë persona janë plagosur nga një shpërthim granate në një xhami në kryeqytetin afgan, Kabul, tha policia, disa…

Disa persona vjedhin para në një xhami në Gjakovë

Persona të panjohur kanë vjedhur para në një xhami në Gjakovë, raporton Gazeta Enigma. Policia në raportin 24 orësh ka…

Stuhi në Turqi, era e fortë rrëzon minaren e xhamisë

Moti i keq dhe stuhitë kanë përfshirë Turqinë jug-perëndimore, duke shkaktuar shumë dëme të mëdha. Erërat e forta rrëzuan çatitë…

Vdes pasi bie nga minarja e xhamisë në Tetovë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot fshatin Kallnik të Tetovës, ku një nga aktivistët për ndërtimin e xhamisë së…

Dikush i lë 100 euro në derën e një xhamie në Podujevë

Në derën e një xhamie në Podujevë dikush i ka lënë 100 euro. Bëhet fjalë për xhaminë e fshatit Luzhan.…

Ministri Çeku për mbajtjen e liturgjisë: Policia s’e dinte, veprimtaria fetare nuk mund të përdoret për qëllime politike

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se institucionet përkatëse nuk kanë qenë të njoftuara paraprakisht për mbajtjen…

Erdogan përmbush premtimin, përuron xhaminë e re në zemër të Stambollit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, përuroi të premten xhaminë më të re në qendër të Stambollit, punimet e së…

Hapet xhamia milionëshe në Zvicër

U hap të shtunën, në Natën e Madhe të Kadrit, për të qenë në dispozicion të besimtarëve të enjten, në…

Krimi në Tiranë, flet babai i autorit: Djali im nuk është mirë me shëndetin

Rudolf Nikolla nga Mati mesditën e sotme plagosi 5 persona me thikë në xhaminë “Dine Hoxha”. Pas sulmit ai u neutralizua nga…