Ministri Sveçla jep detaje për vendosjen e bazës në Bërnjak

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas vendosjes së një baze në Bërnjak, raporon Gazeta Enigma. Sveçla…

Ndalimi i prodhimit të kriptovalutave, Policia sekuestron mbi 300 aparate vetëm të shtunën

Vetëm të shtunën, Policia e Kosovës sekuestroi mbi 300 pajisje për prodhimin e kriptovalutave në të gjithë vendin, shkruan Gazeta…

Lansimi i pagesave elektronike, synohet transparencë e llogaridhënie

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ministrin…

Sfeçla për aksionin në Veri: Dyshime për rrjedhje informatash, në një nga lokacionet mungonin pajiset për kriptovalutat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se ka dyshime se ka pasur rrjedhje të informacioneve për aksionin…

Gjithçka që ndodhi gjatë kësaj jave në Kosovë

Mbrëmjen e 26 nëntorit, vendi ynë u trondit nga një sulm me armë zjarri që ndodhi në fshatin Gllogjan të…

“Qytetarë, nëse keni informata për rastin në Gllogjan, bashkëpunoni me institucionet”, thotë Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla i ka bërë thirrje dorasit të vrasjes makabre në Gllogjan të dorëzohet në…

Sveçla takohet me homologun nga Shqipëria

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur në takim Ministrin e Brendshëm të Republikës së Shqipërisë, Bledar Çuçi,…

Motra e ish-zyrtarit që u vra në oborrin e Doganës kërkon zbardhjen e rastit të vllaut të saj nga Kurti e Sveçla

Laura Berisha, motra e ish-zyrtarit të Doganës së Kosovës, Luan Berisha, i cili u gjet pa shenja jete në oborr…

“Operacioni i sotëm ishte iniciuar nga një shërbim aleat, prokurorja e gjykatësi i rastit janë serbë”

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë e operacioni i sotëm ka qenë në koordinim me bashkëpunëtorët ndërkombëtarë që…

Sveçla sqarohet pas insistimit për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…