Shpërthen zjarri në një objekt në hyrje të autostradës në Prizren

Një zjarr ka shpërthyer në një objekt në hyrje të autostradës, në Prizren. Ende nuk dihet nëse ka persona të…

Ngujohen mbi 100 persona nga zjarri në Qendrën Tregtare Botërore

Më shumë se 100 persona kanë mbetur të ngujuar në pjesën e sipërme të një ndërtese në Hong Kong për…

Policia jep detaje për zjarrin në Zubin Potok

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në orët e para të së shtunës, ka pranuar informacionin për zjarr…

Kosova, vendi i parë në rajon për vdekje të punëtorëve

Zjarrfikësit, policët, e as punëtorët e sektorit privat ndër vite nuk kanë sigurime shëndetësore. Ndër vite ka udhëhequr me operacionet…

Marsh në Tetovë – në përkujtim të 14 viktimave të zjarrit (Video)

Mijëra qytetarë kanë marshuar sot në Tetovë, për të kujtuar 14 viktimat e zjarrit që shpërtheu në spitalin modular të…

Komuna e Gostivarit ndanë nga një mijë euro për familjet e viktimave në zjarrin në Tetovë

Vetëqeverisja lokale dhe anëtarët e Këshillit të komunës së Gostivarit do të ndajnë mjete financiare si ndihmë për familjet e…

Qeveria do të ndajë 40 mijë euro për familjen Sadrija që humbi dy fëmijë nga zjarri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti vizitoi për ngushëllime familjen Sadrija në fshatin Ujz të Gjakovës, të cilët kanë…

Jep dorëheqje Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka bërë me dije se i ka dërguar kryeministrit Zoran Zaev…

Pacientët e shpëtuar nga zjarri në Tetovë janë në gjendje stabile

Dymbëdhjetë pacientët e shpëtuar nga tragjedia në spitalin modular në Tetovë janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore. Sipas koordinatorit të…

Momenti kur dëgjohen britmat e pacientëve që u ngujuan nga zjarri në spitalin e Tetovës

Zjarri që ndodhi sonte në spitalin modular të Tetovës, ku po trajtoheshin pacientët me covid, ka shkaktuar 16 viktima sipas…