ZYRTARE: FC Ballkani transferon sulmuesin Yoan Marc- Olivier

ZYRTARE: FC Ballkani transferon sulmuesin Yoan Marc- Olivier

FC Ballkani ka bërë të ditur se ka transferuar sulmuesin këmbëshpejtë, yoan Marc-Olivier nga skuadra e FC Malishevës.Marc – Olivier kishte bërë paraqitje fantastike me Malishevën në sezonin e fundit duke zgjuar interesimin e disa skuadrave.

Olivier vjen si zëvendësues i Ermal Krasniqit që iu bashkua skudrës rumune, Clujm, raporton Gazeta Enigma.

𝗙𝗖 𝗕𝗮𝗹𝗹𝗸𝗮𝗻𝗶 njofton se sulmuesi 𝗬𝗼𝗮𝗻 𝗠𝗮𝗿𝗰-𝗢𝗹𝗶𝘃𝗶𝗲𝗿 është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë!

“Sulmuesi 22-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin tonë një kontratë 2 vjeçare. 22-vjeçari 𝗢𝗹𝗶𝘃𝗶𝗲𝗿 vjen te 𝗕𝗮𝗹𝗹𝗸𝗮𝗻𝗶 nga kampionati ynë , ku së fundmi ishte pjesë e FC Malishevës. Klubi ynë i uron mirëseardhje dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirësevjen 𝗢𝗹𝗶𝘃𝗶𝗲𝗿”, ka shkruar FC Ballkani.

Related Articles