Aksidenti në Prishtinë, njëri nga të lënduarit është në gjendje të rëndë, po trajtohet në QKUK

Aksidenti në Prishtinë, njëri nga të lënduarit është në gjendje të rëndë, po trajtohet në QKUK

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ndodhi sot në Prishtinë, ku ishin përfshirë dy motoçikleta dhe një veturë.

Njëri nga ta është në gjendje të rëndë, i cili po trajtohet në Qendren Klinike dhe Universitare.

Lidhur me këtë detaje për Klankosova.tv ka dhënë doktori Avdush Bajgora.

“Gjendja e tij është e rënduar. Ai ka lëndime në kokë, në unazën e dytë të qafës,  nuk e ka prekur boshtin spinal. Po ashtu ka edhe lëndime në krahror. Ka lëndime edhe në femur (ashti i kofshës)”, tha Bajgora.

“Pacienti po trajtohet në Qendren Emergjente. Po vazhdojmë ta kemi nën monitorim”, tha ai.

Related Articles