Borrell duket me disponim të mirë në takim me Vuçiqin

Borrell duket me disponim të mirë në takim me Vuçiqin

Ka nisur takimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq, me përfaqësuesin e lartë të BE-së të politikës së jashtme, Joseph Borrell, si dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.RTS ka publikuar pamje nga ky takim, në të cilin Borrell shihet në disponim të mirë.

Paraprakisht, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur sot në Ohër për bisedime për marrëveshje dhe jo për bisedime për bisedime tjera.

Related Articles