Superliga e Kosovës: Ndeshje përcaktuese për kualifikime në Evropë por dhe për mbijetesë

Xhiroja e 36-të, e fundit e edicionit 2020/21 në Superligën e Kosovës në futboll, do të përcaktojë fatin e shumë…

NYT zbulon skandalin mes FIFA-s dhe 12 klubeve nga Superliga Evropiane – marrëveshje e anasjelltë

Duket se ideja për krijimin e Superligës Evropiane është më serioze se sa është paraqitur në publik. Ishin 12 klube…

Munishi: Gjilani do luftojë për titull, presim të përforcohemi me disa futbollistë

Kanë mbetur vetëm edhe 90 minuta në mbyllje të siparit për edicionin 2020/21 në Superligë, ndërkohë skuadra e Gjilanit është…

Punë e kryer, Aguero së shpejti në Barcelonë

Sulmuesi argjentinas Kun Aguero shumë shpejt do të transferohet në Barcelonë, kështu shkruan gazetari italian Fabrizio Romano, raporton Gazeta Enigma.…

Monako nikoqir i radhës në Formula 1

Kualifikimet do të mbahen të Shtunën me fillim në orën 15:00 ndërsa gara do të fillojë të dielën, 23 maj,…

Zymer Bytyqi konfirmon se do të jetë pjesë e Kosovës

Zymer Bytyqi është futbollisti i radhës që ka filluar shkëlqimin në elitën e futbollit turk. Ylli nga Kosova iu bashkua…

Lojërat Olimpike “do të mbahen”, pavarësisht kundërshtive

Organizatorët e Lojërave Olimpike të Tokios, kanë thënë se kjo ngjarje do të zhvillohet edhe nëse qyteti do të jetë…

Rilindja fiton pa u ‘djersitur’, pasi mysafirët nuk udhëtuan fare!

Rilindja ka marrë një fitore pa u djersitur fare në javën e 29-të të Ligës së Parë. Skuadra nga kryeqyteti…

Dukagjini triumfon ndaj Flamurtarit, siguron barazhin

Dukagjini siguron barazhin, pasi ka fituar me rezultat 2:1 ndaj klubit të Flamurtarit dhe tani synon hyrjen në Superligë. Dukagjini…

Karateistet e Kosovës e zënë vendin e shtatë në Kampionatin Evropian

Përfaqësuesja e Kosovës në karate në konkurrencën e femrave ka zënë pozitën e shtatë ekipore në Kampionatin Evropian “Poreç 2021”.…