Kurti, Konjufca, ambasadori i SHBA-së dhe ai BE-së folës në “Diplomacia Parlamentare”

Kurti, Konjufca, ambasadori i SHBA-së dhe ai BE-së folës në “Diplomacia Parlamentare”

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, me mbështetje të organizatës Friedrich-Ebert-Stiftung Kosovo Office (FES), do të organizojë Konferencën ”Urëzimi i Ballkanit Perëndimor: Diplomacia Parlamentare për Sigurinë Rajonale dhe Integrimin Euro-Atlantik” .Konferenca mbahet në Prishtinë, duke filluar në orën 9:00.

 Në konferencë do të jenë të pranishëm kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe Peter Hurrelbrink, drejtor i FES-it, transmeton Klankosova.tv.

Në njërin nga sesionet  e saj do të marrin pjesë edhe kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla, ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, Thomas Szunyog, shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Jorn Rohde ambasadori i Gjermanisë në Kosovë.

Related Articles