Kryeministri Kurti takon sot kryetarin e OSBE-së

Kryeministri i  Kosovës, Albin Kurti, do ta pres sot në takim Ministrin e Punëve të Jashtme, Çështjeve Evropiane dhe Tregtisë…

Kurti: Beteja e Kosharës ishte luftë për liri

Sot Kuvendi i Kosovës po mban seancë solemne në nderim të 25-vjetorit të Betejës së Kosharës, ku më 9 prill…

Kurti për shqiptarët në Luginë: Do të jemi gjithmonë adresë, shtëpi dhe krah për ta

Në trevjetorin e qeverisjes, kryeministri Kurti ka thënë se shqiptarët e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit nuk po lihen më në…

Kurti kujton veprimtarët Hajrizi, Berisha e Kelmendi në 25-vjetorin e vrasjes së tyre nga forcat serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kujtuar veprimtarëat Agim Hajrizin, Latif Berishën e Bajram Kelmendin në 25-vjetorin e vrasjes së…

Moderatori, Kurtit: Duket që nuk e ke problem nëse po e hidhëron dikë – Kjo është përgjigja e kryeministrit

Kryeministri Albin Kurti ka thënë që ShBA-ja, BE-ja dhe Mbretëria e Bashkuar mbeten miq dhe aleatë të Kosovës, porse bashkëpunimi…

Kurti ‘i bindet’ ndërkombëtarëve, thotë se e urdhëruar Agjencinë Kadastrale t’ia regjistrojë pronën Manastirit të Deçanit

Kryeministri Albin Kurti sot ka njoftuar se i ka thënë Agjencionit Kadastral të Kosovës që ta zbatojë vendimin e Gjykatës…

Qeveria e konfirmon takimin Kurti-Escobar, ja kur do të mbahet

Kryeministri Albin Kuti nesër do të zhvillojë një takim me emisarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i cili po…

Osmani, Kurti e Konjufca flasin Prekazi, e çmojnë lartë kontributin e UÇK-së

Në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së, presidentja Vjosa Osmani, bashkë me kryeministrin  Albin Kurti dhe kryetarin e Kuvendit,…

Sot inaugurohet objekti i ri për Prodhimin e Dokumenteve

Ministria e Punëve të Brendshme, sot zyrtarisht do të inaugurojë objektin e ri të Departamentit për Prodhimin e Dokumente, i…

Kurti: Anëtarësimi në BE, zgjidhje për kërcënimet e Serbisë ndaj sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia po përpiqet të pengojë përparimin e rajonit në integrimin evropian, duke…