Mbyllen pjesët e para me spektakël në Kupën e Kosovës

Mbyllen pjesët e para me spektakël në Kupën e Kosovës

Kanë përfunduar pjesët e para në katër ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës, raporton Gazeta Enigma.Gjilani është duke triumfuar ndaj Trepçës ’89 me rezultat 1-3. Për Gjilanin ka shënuar het-trik mesfushori Albert Dabiqaj.

Llapi dhe Malisheva e kanë mbyllur pjesën e parë me shifrat 1-2. Malisheva ka shënuar në fund të pjesës së parë.

Kurse Vushtrria e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-0.

Prishtina ka shënuar në fund të pjesës së parë me Kreshnik Ukën nga penalltia.

Related Articles