Një i vdekur dhe 23 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 23 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se një person ka humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë.Po ashtu janë regjistruar edhe 23 raste të reja aktive me këtë infeksion, nga 129 testimet e bëra.

Janë hospitalizuar 13 të infektuar, ndërsa janë shëruar 33 persona. Raste aktive mbesin 207.

Related Articles