Një i vdekur dhe 6 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 6 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 6 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

24 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.802 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.609.325 doza të vaksinës.

Deri më sot 758.250 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.575 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Të mërkurën janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.727. Në total numri i rasteve aktive është 327./Gazeta “Enigma”/

Related Articles