IKSHPK vjen me njoftim për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, sërish u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat antiCOVID-19. IKSHPK ka…

IKSHPK-ja apelon qytetarët për kujdes, kjo është arsyeja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka kërkuar nga qytetarët që të kenë kujdes, pasi gripi sezonal ka shtuar intensitetin. Që…

Publikohen rastet e reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe…

324 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i…

Një i vdekur dhe 6 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 6 raste…

Republika Çeke do të testojë sërish nxënësit për COVID-19

Nga 22 nëntori, Republika Çeke do të testojë të gjithë nxënësit për të kuptuar nëse janë të infektuar me koronavirus,…

Çka duhet të dini për virusin që po prek vetëm fëmijët e po përhapet me të madhe në Kosovë

Një virus ka filluar të përhapet më të madhe në mesin e fëmijëve në Kosovë. Bëhet fjalë për virusin Coxsacki,…

Kryeministri i Izraelit futet në një bunker lufte si pjesë e ushtrimeve

Kryeministri izraelit Naftali Bennett dhe ndihmësit e tij të lartë u strehuan në një bunker lufte të enjten gjatë një…

Asnjë i vdekur e 25 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se janë regjistruar edhe 25 raste të reja me…

Asnjë rast i vdekjes nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes si pasojë e infektimit me COVID-19.…