Vala e re e COVID-19 në prag, QKMF-të në Kosovë s’kanë teste

Një valë e re e COVID-19 në Kosovë është në prag, teksa këtë e konfirmojnë shifrat e fundit të IKSHPK-së.…

Pandemia e Covid ka rritur rastet e diabetit të fëmijëve dhe adoleshentëve

Ka pasur një rritje të pazakontë të numrit të fëmijëve dhe adoleshentëve në mbarë botën të diagnostikuar me diabet të…

“Nuk doja t’i shihja duke vuajtur”, infermieri holandez pranon se ka vrarë 20 pacientë me Covid-19

Një rast i tmerrshëm ka tronditur Holandën. Një infermier ka rrëfyer se ka vrarë të paktën 20 pacientë me koronavirus sepse…

12 raste të reja me COVID në Kosovë

12 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të…

36 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 36 persona janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të…

33 raste të reja me COVID në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton për 33 raste të reja pozitive me COVID në 24 orët e…

Brenda një dite humb jetën një person nga COVID, regjistrohen 13 raste të reja

Një person ka vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë nga Covid-19. Kjo është bërë e ditur përmes njoftimit…

Brenda një dite dy persona humbin jetën nga COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se brenda një dite dy persona kanë humbur jetën nga COVID-19.…

29 raste të reja me COVID

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 29 persona janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të…

142 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë 142 raste aktive me koronavirus. Sipas njoftimit të djeshëm të IKSHPK-së, brenda 24 orëve janë regjistruar…