Rikthehet basketbolli kosovar, super ndeshje në “Minatori”

Rikthehet basketbolli kosovar, super ndeshje në “Minatori”

Sonte me fillim nga ora 19:00 do të ballafaqohen dy skuadrat më të mira në Art Motion Superligën e Kosovës, duke parë renditjen e dy skuadrave pritet të jetë një super ndeshje ajo në mes të KB Trepçës dhe KB Golden Eagle Yllit.Kampioni aktual në basketbollin kosovar do të udhëtojë në Mitrovicë, aty ku Trepça e përforcuar do të ketë synime ta mbajë vendin e parë deri në fund të kampionatit, duke u kualifikuar direkt në gjysmë-finale të Play-Offs dhe avantazhin e terenit vendas.

Në pesë përballjet e fundit suharekasit kanë qenë më të mirë se mitrovicasit, duke fituar tre takime dhe humbur dy të tjera.

Related Articles