Shqipëria në Euro 2024, Hysaj: Kuqezinjtë do të jenë një nga suprizat e Kampionatit Europian

Shqipëria në Euro 2024, Hysaj: Kuqezinjtë do të jenë një nga suprizat e Kampionatit Europian

Kombëtarja e Shqipërisë sot ka nisur zyrtarisht përgatitjet për përballjen me Italinë, ndeshje kjo që do të luhet ditën e shtunë në ora 21:00.

Elseid Hysaj, mbrojtësi i kuqezinjëve ishte i pranishëm sot në konferencën për shtyp.

Ai theksoi se skuadra i di forcat e saj dhe do të bëjë maksimumin në Euro 2024.

Tutje Hysaj shprehet i bindur se kuqezinjtë do të jenë një nga suprizat e Kampionatit Europian, derisa thekson se atmosfera në ekip është mjaft pozitive dhe të gjithë futbollistët janë gati për këtë aventurë. /Gazeta Enigma

Related Articles