Donjeta Sadiku shpreson që t’i lejohet pjesëmarrja Kampionatin Botëror në Indi

Gjithçka është e improvizuar në një bodrum në Prishtinë, ku boksierja Donjeta Sadiku zhvillon përgatitjet për garat që e presin.…

Boksierja Donjeta Sadiku siguron medalje evropiane

Boksierja Donjeta Sadiku, mundi në çerekfinale rumunen, Andrea Loredana Marin. Me këtë fitore ajo kaloi në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian…

Marku tregon se kur do të dalin në shitje biletat për meçin që do të zhvillohet në Shqipëri

Florian Marku njoftoi këtë të hënë se Miguel Parra do të jetë kundërshtari i tij i radhës. Marku me Parran…

Zyrtare: Fury dhe Whyte do të përballen në Wembley, zbulohen shifrat e çmendura që do t’i fitojnë boksierët

Dillian Whyte e ka nënshkruar kontratën për t’u ndeshur me Tyson Fury-n, dhe përplasja e peshave të rënda do të…

Boksieri ndeshet si në “UFC”

Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në turneun “Global Legion Fighting” në Amerikë. Në një ndeshje boksi të kësaj gare, njëri…

Joshua në bisedime për t’u tërhequr nga ndeshja që t’i mundësojë Usyk-ut të luftojë kundër Fury-it

Anthony Joshua është në bisedime për t’u larguar nga ndeshja e tij me Oleksandr Usyk, në mënyrë që ukrainasi të…

Boksierin e lëshojnë nervat, e godet gjyqtarin

Një ndeshje boksi për t’u harruar mund të konsiderohet ajo e Iago Kiladze i cili nuk rezistoi përballë Viktor Faust.…

Pavarësisht se rivlerësimi shpalli fitues Haxhi Krasniqin, titulli nuk i kthehet

Në rivlerësimin e përballjes për titullin kampion bote të meçit të boksit mes Robin Haxhi Krasniqit dhe Dominic Boesel, fitorja…

Pesë gjyqtarë aktivë dhe të licencuar pikësh në Gjermani i japin fitoren Robin Krasniqit ndaj Dominic Boesel

Sot në Gersthofen u zhvillua rivlerësimi i ndeshjes për titullin e Kupës së Botës Krasniqi-Bösel II në kuadër të një…

Kreu i Boksit Gjerman ka manipuluar meçin ku humbi Krasniqi

Menaxhmenti i Krasniqit ka publikuar bisedat e grupit familjar të Kryetarit të Shoqatës së Boksierëve Profesionistë Gjermanë (BDB), Thomas Pütz.…