Boris Johnson thotë se Putini e kërcënoi me sulm raketor

Boris Johnson thotë se Vladimir Putin e ka kërcënuar me sulm raketor në një thirrje telefonike ‘të jashtëzakonshmë’ pak para…

Boris Johnson viziton Ukrainën, pritet nga Zelensky

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, ka udhëtuar në kryeqytetin ukrainas, Kiev. Johnson vizitoi periferinë e qytetit të dielën…

“Shëtit në kotecët e pulave dhe qëndron larg paparacëve”, foto nga vila luksoze ku po qëndron Boris Johnson

Në një nga shtëpitë më të bukura të Karystos, në zonën e Mekounidës në Greqi, po qëndron gjatë pushimeve verore…

Johnson krahason Zelenskyn me Churchillin, ndan edhe çmim për të

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, i ka dhënë homologut ukrainas, Volodymyr Zelensky,  çmimin e udhëheqjes “Sir Winston Churchill”,…

Johnson: Javën e ardhshme do të rihapim ambasadën në Kiev

Kryeministri britanik, Boris Johnson, tha se Mbretëria e Bashkuar do të rihapë ambasadën e saj në Kiev javën e ardhshme,…

Rusia ia ndalon hyrjen Johnsonit dhe zyrtarëve të tjerë britanikë

Rusia tha se ua ka ndaluar hyrjen në shtet kryeministrit britanik, Boris Johnson, sekretares së Jashtme, Liz Truss, dhe disa…

Zelensky thotë se Boris Johnson “po ndihmon më shumë se liderët e tjerë”

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy ka lavdëruar, Boris Johnson dhe Britaninë e Madhe për reagimin e tyre ndaj pushtimit rus. Në…

Kryeministri britanik thotë se Putini do të dështojë

Duke folur në Konferencës e Konservatorëve Skocezë këtë të premte, kryeministri britanik, Boris Johnson tha se ishte më i bindur…

Johnson refuzon lehtësimin e kërkesave të vizave për ukrainasit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka refuzuar thirrjet për të lehtësuar kërkesat për viza për ukrainasit që ikin nga konflikti. Ai…

Kryeministri britanik ofron zgjidhje se si të rrëzohet Putini

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka ofruar një strategji se si duhet bashkuar që ta bëjnë të mundshëm dështimin e presidentit…