Në kampin e Chelseat, Sterling po i ‘çan’ pingpong! Tuchel: “Mos luani me të…”

Skuadra e Chelseat po kalon momente fantastike në Amerikë, ku është duke u përgatitur për sezonin e ri 2022/23. Futbollisti…

Tuchel: Sterlingu do t’i japë formë Chelseat

Raheem Sterling do ta ndihmojë Chelsean ta marrë formën e duhur. Kështu ka thënë të enjten trajneri gjerman i skuadrës…

Koulibaly do t’i bashkohet Chelseat, dëshpërohet Juventusi

Klubi anglez, Chelsea synon ta kompletojë shumë shpejt transferimin e Kalidou Koulibaly nga Napoli, pasi më parë arriti marrëveshje personale…

Inatet dhe taktikat e kthyen në makth ëndrrën e Lukakut te Chelsea

Romelu Lukaku mbërriti në Chelsea, duke paralajmëruar transferimin e tij si një ëndërr e bërë realitet, por më pak se…

Transferimet më të mira të Chelseat

Chelsea ishte shndërruar në “mbret’ të transferimeve nën udhëheqjen e Roman Abramovichit. Klubi londinez ka revolucionarizuar sportin me shpenzimet e…

Abramovich: Po e lë klubin në duar të sigurta

Roman Abramovich ka thënë se koha si pronar i Chelseat ka qenë “nder jetësor” dhe beson se e ka lënë…

Kush është pronari i Chelseat dhe cila është pasuria e tij?

Chelsea ka konfirmuar se kushtet janë rënë dakord për një grup të ri pronësie, të udhëhequr nga Todd Boehly, Clearlake…

Zyrtare: Todd Boehly është pronar i ri i Chelsea

Chelsea ka konfirmuar se kushtet janë rënë dakord për një grup të ri pronësie, të udhëhequr nga Todd Boehly, Clearlake…

Chelsea i frikësohet falimentimit

Klubi i Chelseat mund të falimentoj pasi Qeveria e Britanisë së Madhe ia ka ngrirë të gjitha asestet milarderit Roman…

“Nike” po e shqyrton largimin nga Chelsea

Sipas raportimeve, gjigandi i veshjeve sportive Nike po mendon të ‘largohet’ nga marrëveshja e tyre madhështore e veshjeve 15-vjeçare me Chelsean. Pronari Roman…