S’përjashtohet mundësia e paraqitjes së varianteve të reja, institucionet në gjendje gatishmërie

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Klinikës Infektive Arben Vishaj ka thënë se nuk mund të prognozojnë për ashpërsim të…

Coronavirusi në Shqipëri, tri viktima dhe 1054 raste të reja në 24 orët e fundit

Tre persona me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri, në ndërkohë janë konfirmuar edhe 1054 raste…

Komunat me më së shumti raste aktive me Coronavirus, prin Prishtina

Rastet me COVID-19 janë shtuar ndjeshëm në vendin tonë. Vetëm të dhënat e fundit folën për 271 raste të reja.…

195 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se në…

Konfirmohen 18 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3621 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë…

Shqipëri, tetë raste pozitive me Coronavirus

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 2,980 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 8…

Shenjat në thonj që tregojnë nëse e keni kaluar Coronavirusin

Siç është shkruar shumë herë, simptomat kryesore të infeksionit Covid-19 janë ethet, kolla, lodhja dhe humbja e shijes dhe nuhatjes,…

Ministri shëndetësisë në Gjermani: Ballkanasit sollën coronavirusin në Gjermani

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn pretendon se vizitat tek të afërmit në Ballkan dhe Turqi verën e kaluar filluan…

Ndërron jetë aktori i njohur pasi u infektua me COVID-19

Këngëtari, John Davis, një nga talentet e mëdhenjë vokal, ka vdekur nga virusi korona në moshën 66 vjeçare. Davis këndoi…

Bie numri i pacientëve me COVID-19 në Spitalin e Pejës, aktualisht po trajtohen 21 pacientë

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës është duke vazhduar trajtimi i pacientëve me sëmundje të ndryshme por edhe i atyre…